Gallery List
ÉLETGAZDAGSÁG kiállítás
Mesterségek Ünnepe 2022
Kosárfonó Találkozó 2018
Párta és Pendely Textiles Konferencia
Pendely és Párta Konferencia
Komplex ifjúsági és fafaragó tábor 2018
Komplex ifjúsági és fafaragó táborunkban fiatalok és idősebbek, kezdők és mesterek együtt élvezhették az alkotás örömét.
A tábor a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület alkotóházában került megrendezésre 2018. július 23-27. között.
VI. Kosárfonó Találkozó
Kanalas János, Népművészet mestere kosárfonó hívására 2016. szeptember 17-18-án ismét Tiszaalpárra zarándokoltak az ország különböző pontjaiból a kosárfonók, kaskötők. Első napon a magukkal hozott alkotásaikból rendeztek egy mini kiállítást, délután a kosárfonó verseny témája a játék volt, a zsűri Pados Zoltán játéktároló ládáját értékelte az első helyre A készült alkotásokat a helyi óvodának ajánlották fel.
III. Nemzetközi Vertcsipke Fesztivál
Nagy sikerrel került megrendezésre a III. Nemzetközi Vertcsipke Fesztivál Bedő Istvánné vertcsipke-készítő szervezésében Kecskeméten, 2016. augusztus 18-21-e között , Kecskemét MJV és a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület támogatásával.
Közgyűlés 2016
Évi rendes közgyűlésünket 2016. április 16-án, szombaton rendeztük meg Kecskeméten, a Népi Iparművészeti Gyűjteményben. A 179 fős tagságból 38 fő jelent meg, így a félóra múlva összehívott megismételt közgyűlés a megjelentek számától függetlenül határozatképes volt. Berei Andrea elnök köszöntette a részvevőket és elmondta az örömhírt, hogy a bíróság 2 év után, 5-szöri módosítás és 3 ügyvéd "elfogyasztása" után végre elfogadta az alapszabályt, bejegyezte az egyesület közhasznúságát.
Az első napirendi pont az elnöki beszámoló volt, Berei Andrea ismertette a 2015. év történéseit. A közgyűlés egyhangúan elfogadta az elnöki beszámolót.
A második napirendi pont az Ellenőrző Bizottság beszámolója volt, Bombolyáné Tatai Ágota elmondta, hogy az egyesület gazdálkodása rendkívül hatékony és takarékos, ügyvitele mintaszerű, az egyesület jelentős tartalékokkal bír, mely lehetővé teszi terveink megvalósítását. Problémát nem tártak fel. A közgyűlés egyhangúan elfogadta a beszámolót.
Nemzedékről nemzedékre gálaest
NEMZEDÉKRŐL NEMZEDÉKRE
A népi hagyományok ifjú éltetői Kecskeméten
A Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület által szervezett gálaműsorban a kecskeméti művészeti iskolákban és folklór műhelyekben folyó hagyományőrző tevékenység eredményeit láthattuk, az ifjú tehetségek mutatkoztak be 2015. november 13-án. Kecskeméten, a Hírös Agóra Kulturális Központban megtartott, a Magyar Művészeti Akadémia által szervezett Nemzedékről Nemzedékre Konferenciára gyűltek össze a népi hagyományok ápolói, művészek, szakemberek, rajongók pénteken és szombaton. A rendezvényen a közelmúltban elhunyt Kobzos Kis Tamás emlékének is adóztak.
Nagy Mari és Vidák István textilművészek, Népművészet Mesterei, és gyermekeik, Vidák Anna és ifj. Vidák István Népművészet Ifjú Mesterei nemezkészítők kiállítása tette még melegebb hangulatúvá, meghittebbé a konferenciát.
A konferencia kísérőrendezvényeként megszervezett gálaesten közreműködtek a Kodály Iskola népzenész és néptáncos növendékei, további kecskeméti iskolák tehetségei, a Kecskemét Táncegyüttes Suprik csoportja és a Hírös Néptánc Tanoda növendékei. A zenei kíséretet Tormási Elek és zenekara adta. Az igényes műsor Héjja Bella népzenész, művésztanár munkáját dicséri.
Csutkababa készítése
A csutkababa készítéséhez szükséges egy kukoricacsutka félbe törve, egy arasznyi négyzet alakú színes vászon, valamilyen kötözőanyag, színes madzag, rafia vagy csuhé.
- A csücskösre terített vászonra fektetjük a csutkadarabot.
- A vászon felső sarkát visszahajtjuk és a csutkára simítva lehajtjuk.
- A baba arca mellett leszorítva az anyagot, az oldalszárnyakat párhuzamosan a csutka mellé hajtjuk.
- Az alsó csücsköt felhajtjuk, majd így ráhajtjuk a baba testére.
- Az egyik oldalt álló csücsköt félbehajtjuk, így hajtjuk rá a babára. A másik csücsköt ráhajtjuk a baba testére, körültekerve azt.
- Elkötözzük, masnival díszítjük.