Tagjaink

Egyesületünk tagjai között fazekasok, szövők, hímzők, kosárfonók, nemezesek,  csipkeverők, fafaragók, kékfestők, játékkészítők, mézeskalácsosok, stb. vannak.

Mindenkit szeretettel várunk rendezvényeinkre, kiállításokra, táborainkba, kézműves foglalkozá-sainkra.

Navigáció

Bejelentkezés

Egyesületünket megtalálja a Facebookon is

ASzakkör

"Az árgyélus kismadár" - játék pályázat

Pályázati felhívás

A Játék Céh, a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület, valamint a Kecskeméti Katona József Múzeum Népi Iparművészeti Gyűjteménye és Szórakaténusz Játékmúzeuma, továbbá a NESZ Népi - és Kézműves Játék Szakmai Bizottsága közösen tematikus pályázatot hirdet, melynek témája a madárábrázolás a játékokban.

A pályázat célja: Komplex szakmai rendezvény létrehozása, mely tárgyalkotói pályázatból, kiállításból és szakmai konferenciából áll. A tárgyalkotóknak kiírt pályázat inspirál új játékok kitalálására, megmérettetésére, a szakmai nap lehetőséget nyújt a személyes találkozásokra, szakmai feltöltődésre. A szakmai nap 2024. november 23-án lesz megrendezve a Kecskeméti Katona József Múzeum Népi Iparművészeti Gyűjteményében.

A pályázat témája: Madárábrázolás a játékokban. 

Népdalainkban, meséinkben a madarak kiemelt szerepet töltenek be. Jelképei a szabadságnak, a gondoskodásnak, fészeknek, szépségnek, a bölcsességnek, erőnek, kitartásnak. A pályázatra jöhetnek a varrott, nemezelt, faragott, fonott, hajtogatott, agyagból kiégetett, szárnyaló, tologatható, lógatható, csipogó vagy csipegető madárkák! Minden természetes anyag és minden technika használható, megkötés nélkül.

Kiállítás, díjazás: A pályázati felhívásra beküldött alkotások közül a szakmai zsűri által javasolt játékok a Népi Iparművészeti Gyűjteményben lesznek kiállítva 2024. november 23-tól 2025. február 28-ig. A legkiemelkedőbb alkotások díjazásban részesülnek. (A pénzdíjakról a bejelentkezett pályázókat a későbbiekben értesítjük.)

A zsűri által odaítélt díjakon felül első alkalommal kerül kiosztásra a Czár János–díj. Czár János Népművészet Mestere játékkészítő emlékére alapított díjat a szakmai napon résztvevők szavazatai alapján fogja elnyerni egy alkotó.

A pályázók köre: Hazai és határon túli 16 évet betöltött alkotók, népi kézművesek, játékkészítők.

Pályázati feltételek:

- Természetes anyagok használata.

- Saját szellemi termék vagy népi hagyományok alapján készült alkotás.

- A benyújtott alkotás még nem vett részt országos kiállításon.

- Egy alkotó maximum 5 alkotással pályázhat.

- Regisztrációs díj befizetése.

Jelentkezési határidő: 2024. október 15.

Tárgyak benyújtási határideje: 2024. november 15. (legkésőbb november 12-i postára adás.)

Személyesen is benyújthatók a tárgyak 2024. november 5-től november 15-ig a múzeum nyitvatartási idejében.

Postacím: Népi Iparművészeti Gyűjtemény, 6000 Kecskemét, Serfőző u. 19. (GLS, Foxpost és Packeta csomagok átvételére is nyitottak vagyunk.)

Jelentkezési adatlap: Csak online jelentkezésre van lehetőség, a mellékelt űrlap kitöltésével. Kattintson ide!       

(Ha a digitális jelentkezés problémát jelent, hívja a kapcsolattartóink egyikét, és segítséget kap a jelentkezés beadásához.)

Regisztrációs díj: 1.000,-Ft alkotásonként. A regisztrációs díjat kérjük az online jelentkezéssel egyidőben, de legkésőbb 2024. október 15-ig átutalni a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület számlaszámára: MBH Bank 50800128-11101277 (Az átutalás közleményébe legyen szíves a következőt írni: Játék pályázat)

 

Szakmai nap: 2024. november 23. szombat, 10.00-16.00

Helyszín: Népi Iparművészeti Gyűjtemény, 6000 Kecskemét, Serfőző u. 19.

Délelőtt előadások, ebéd, délután eredményhirdetés és kiállításmegnyitó. A részletes programot később küldjük. (A jelentkezési lapon jelezze, ha speciális ételigénye van.)

A részvétel regisztrációhoz kötött. 

Jelentkezési határidő: 2024. november 15.

Regisztrációs díj: 3.000,- Ft/fő, melyet a jelentkezéssel egyidőben, de legkésőbb 2024. november 15-ig előre kell utalni a következő számlaszámra: Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület MBH Bank 50800128-11101277

Regisztráció az alábbi űrlap kitöltésével! Kattintson ide!

 

Bármilyen kérdése vagy kérése lenne, hívja a kapcsolattartónkat:

Gémesné Deák Júlia Játék Céh, 70/221-3541

Vágó Piroska Népi Iparművészeti Gyűjtemény, 30/838-5040

 

A program létrejöttét a Csoóri Sándor Alap és a Hagyományok Háza támogatja.